نوعی از باکتری‌ها که برای بازدم تنفسی خود الکتریسیته از خود خارج می‌کند

0 0

ابرقهرمان جدید دنیای مارول، این بار یک باکتری است!

محققانی در هنگام سفر به پارک ملی Yellowstone موفق به کشف باکتری شدند که می‌توانست از الکتریسیته تغذیه کرده و با الکتریسیته تنفس کند! بسیاری از موجودات زنده که شامل انسان نیز می‌شود از الکترون‌ها که ذراتی باردار منفی هستند در یک مجموعه از زنجیره واکنش‌های پیچیده شیمیایی برای به دست آوردن نیروی محرکه خود استفاده می‌کنند.

شما همچنین می‌توانید مقاله برق تولید شده از باکتری های روده شما! را مطالعه بفرمایید.

هر ارگانیسمی به یک منبع الکترون و یک محل برای دفع الکترون نیاز دارد تا بتواند زنده بماند. ما انسان‌ها نیز الکترون‌هایمان را از قند موجود در غذا می‌گیریم و این الکترون‌ها را به هوایی که در آن تنفس می‌کنیم توسط شش‌هایمان برمی‌گردانیم.

حال محققان نوعی باکتری را کشف کرده‌اند که الکترون‌های خود را به مواد معدنی و فلز‌های بیرون سلول خود توسط اشیائی سیم مانند که بر روی سطح خود دارند انتقال می‌دهد.

چگونگی کشف این باکتری‌های تغذیه کننده از الکتریسیته

محققان این باکتری را با گذاشتن الکترود‌هایی در یک مجموعه از دریاچه‌های تازه تشکیل شده کنار یک آبفشان آتشفشانی، کشف کردند. آنها به آرامی الکترود‌هایی را در این نواحی در زمین کاشتند و امید داشتند که یک موجود کمتر شناخته شده‌ای را شناسایی کنند، باکتری که بتواند الکتریسیته را بخورد و یا با آن تنفس کند.

بعد از 32 روز تیم تحقیقاتی به مکانی که این الکترود‌ها را در آن کاشته بودند برگشتند تا الکترود‌های کاشته شده را برداشته و بررسی کنند و به طور شگفت انگیزی آنها موفق به کشف نوعی باکتری شدند که توانایی تنفس الکتریسیته را داشتند و بر روی سطح کربنی جامد این الکترود قرار داشتند.

این تیم تحقیقاتی با همکاری با دانشگاه ایالت مونتانا جزئیات کشفشان درباره این جمعیت میکروبی را در مجله Journal of Power Sources منتشر کردند. این اولین باری بود که باکتری کشف می‌شد که در شرایط افراطی مانند آب داغ و محیط قلیایی زندگی می‌کرد و بخصوص این که دمای آب این چشمه‌های آب گرم از حدود 43 تا 94 درجه سانتیگراد متغیر است.

رفع چالش‌های بشری با این باکتری‌ها

این کشفیات صرفا بر اساس علاقه‌‌های یک جمع دانشگاهی انجام نشده است. این باکتری‌ها می‌توانند برخی از چالش مهم روبه‌روی بشریت را حل کنند. چنین باکتری‌هایی می‌توانند آلودگی‌ها را با تبدیل کردن مواد سمی به غیرسمی از بین برده و همچنین همراه با انجام این پروسه، الکتریسیته نیز از خود تولید کنند.

این باکتری‌ها در هنگام انجام عمل‌های شیمیایی درون سلول خود الکترون‌ها را به سطوح جامدی که روی آن قرار دارند انتقال می‌دهند و به همین دلیل می‌توانند جریان الکتریسیته‌ای را تولید کنند که می‌تواند در مصارف کاربردی با مصرف کم برق استفاده شوند.

شما همراهان همیشگی بیولند می‌توانید مقاله مربوط به این خبر را از اینجا بخوانید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.