ایمپلنت لاغری یک سانتی متری و کاهش وزن 40 درصدی!

ایمپلنت لاغری طراحی شده توسط پروفسور ونگ
0 1,322

ایمپلنت لاغری راهکار جدید علم برای کاهش وزن

طبق آمارهای سال 2017 بیش از 700 میلیون از افراد بالغ و کودکان در دنیا دچار چاقی هستند و همچنان نیز این عدد درحال گسترش است. به تازگی مهندسان دانشگاه ویسکانسین مدیسون یک ایمپلنت لاغری بدون نیاز به باتری با قابلیت کاشته شدن در معده طراحی کرده‌اند که می‌توان آن را یکی از بهترین سلاح‌های مبارزه با چاقی دانست.

بعد از تست این دستگاه در موش‌ها آنها به طرز شگفت‌آوری 40 درصد از وزن خود را کاهش دادند. اندازه ایمپلنت ضد چاقی کمتر یک سانتی‌متر است و به آسانی با یک عمل جراحی می‌توان آن را در معده کاشت.

نحوه کار ایمپلنت لاغری

ایمپلنت لاغری با استفاده از انرژی جمع‌شده ار حرکت‌های معده پالس های الکتریکی ضعیفی ایجاد می‌کند و آن را به عصب واگوس که هم در معده و هم در مغز است منتقل می‌کند. این پالس‌های الکتریکی حس سیری را به مغز القا می‌کنند.

برخلاف بایپس معده که اشتها را به صورت همیشگی کم می‌کند ولی اثر این دستگاه را می‌توان از بین برد؛ به طوری که بعد از اینکه مهندسان این دستگاه را از معده موش جدا کردند اشتهای موش‌ها برای خوردن غذا دوباره بیشتر شد و بعد از چند هفته وزن موش دوباره شروع به زیاد شدن کرد.

ایملنت لاغری ساخته ونگ بر خلاف دستگاه ماسترو، که در 2015 ساخته شد و با ایجاد پالس‌های الکتریکی قوی ارتباط عصب واگوس را به کلی از مغز قطع می‌کرد، نیاز به شارژ شدن ندارد و برخلاف آن دستگاه نیز به باتری‌های بزرگ برای کار کردن نیاز ندارد.

این دستگاه نه قسمت‌های الکترونیکی دارد و نه دارای سیم‌کشی است و فقط با تبدیل حرکت‌های معده به انرژی الکتریکی کار خود را انجام می‌دهد.

تحقیقات دیگر ونگ در زمینه یهیود عملکرد بانداژ الکتریکی

آقای ونگ یک متخصص در مقیاس جهانی در دستگاه های پوشیدنی و کاشتنی الکتریکی است و قبلا هم نانو ژنراتورهایی را طراحی کرده بود که با دریافت انرژی ضربان قلب و حرکت شش‌ها در تنفس انرژی الکتریکی تولید کنند تا این انرژی های الکتریکی توسط بانداژ هایی الکتریکی (می‌توانید مقاله مربوط به بانداژ الکتریکی را از اینجا بخوانید) که برای درمان زخم استفاده می‌شوند مورد استفاده قرار گیرند.

منبع:

http://yon.ir/YcFIU

منبع دانشگاه ویسکانسین
مقاله Nature Communications

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.