باکتری‌های جدید خون مقاوم به آنتی‌بیوتیک هستند

باکتری‌های جدید خون به آنتی‌بیوتیک‌های متعدد مقاوم اند
0 1

دو گونه جدید باکتری در خون بیماران در چین یافت شده است. باکتری‌ها در خون دو نفر از بیماران انسانی در آزمایش خون به عنوان بخشی از مراقبت‌های معمول پزشکی یافت شدند. جنس هردو باکتری جدید، Enterobacter است و به نظر می‌رسد در برابر آنتی‌بیوتیک‌های متعدد مقاوم می‌باشند.

ویژگی‌های باکتری Enterobacter

Enterobacter معمولا مضر نیست و به عنوان بخشی از میکرو فلور در روده سالم وجود دارد. هنگامی که این باکتری‌ها وارد جریان خون، سیستم تنفسی یا دستگاه ادراری می‌شوند، می‌توانند باعث بیماری شوند.

عفونت‌های ناشی از Enterobacter در خون می‌تواند منجر به بیماری‌هایی مانند مننژیت و باکتریمی شود. همچنین این باکتری در ریه‌ها می‌تواند منجر به پنومونی شود.
باکتریمی وجود باکتری‌ها در جریان خون است و می‌تواند به شرایط جدی مانند سپسیس و شوک سپتیک منجر شود.

محققان دو گونه تازه کشف شده را Enterobacter huaxiensis و Enterobacter chuandaensis نام گذاری کرده‌اند. نام گذاری براساس محلی که باکتری‌ها کشف شده و دانشگاه محققین بوده است. این دو گونه در برابر آنتی‌بیوتیک‌های مختلف مقاوم هستند.

گزارش کشف این دو گونه باکتری همراه با شرح گونه‌های جدید و پروفایل‌های ضد میکروبی آنها در مجله Systematic and Evolutionary Microbiology منتشر شده است.

گونه‌های تازه کشف شده به آنتی‌بیوتیک مقاوم اند

مقاومت این باکتری‌های تازه کشف شده به آنتی‌بیوتیک‌ها باعث نگرانی است به این ترتیب درمان عفونت‌های تهدید کننده حیاتی مشکل‌تر می‌شود.
هر دو گونه جدید به آنتی‌بیوتیک‌های پني سيلين و گروه سفالوسپورين مقاوم هستند. این گروه‌های آنتی‌بیوتیکی معمولا برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می‌شوند و وسیع الطیف هستند و بر بسیاری از عوامل بیماری زا موثرند.

تاخیر در درمان عفونت‌های باکتریایی مانند باکتریمی می‌تواند به سپسیس منجر شود. سپسیس نرخ مرگ و میر بالایی دارد و بنابر این حیاتی است به سرعت روند درمانی انجام شود.

همراهان محترم و گرانقدر بیولند شما می‌توانید مقاله خبر مذکور را از اینجا بخوانید.

منبع:
yon.ir/O7UKe

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.