تحریک سلول‌های ایمنی بدن برای مبارزه با تومورهای سرطانی

تحریک سلول‌های ایمنی برای افزایش اثر ایمونوتراپی
0 48

تحریک سلول‌های ایمنی

طبق یک مطالعه جدید که در مجله Experimental Medicine منتشر شده‌است، درمانی که توسط محققان Yale ایجاد شده‌است، سلول‌های ایمنی بدن را برای کوچک کردن یا از بین بردن تومورها در موش‌ها تحریک می‌کند. محققان می‌گویند، این روش درمانی به تنهایی یا در ترکیب با ایمونوتراپی سرطان موثر است و و به نظر می‌رسد که اثرات ماندگار دارد.

شما همچنین می‌توانید مقالات زیر را نیز مطالعه نمایید:

این تیم تحقیقاتی به رهبری Akiko Iwasaki و Anna Pyle، محققان دانشگاه Yale، بررسی کردند که آیا یک مولکول RNA مصنوعی تولید شده برای مبارزه با ویروس‌ها نیز می‌تواند یک واکنش ایمنی در برابر تومورها ایجاد کند یا خیر. این مولکول که (Stem Loop RNA 14 (SLR14  نام دارد، به طور خاص برای فعال کرد یک ژن که ویروس و تهدیدات دیگر سلول را شناسایی می‌کند، طراحی شده‌است.

Iwasaki می‌گوید:

ایده ما این است که برای تقلید عفونت ویروسی در داخل تومور، سیستم ایمنی را با فکر داشتن عفونت و خلاص شدن از شر آن، فریب دهیم.

درمان SLR14

برای آزمایش این نظریه، محققان چندین رویکرد متفاوت را آزمایش کردند. آنها SLR14 را مستقیما در تومورهای موش‌ها تزریق کردند و شاهد تخریب سرطان توسط سلول‌های قدرتمند T سیستم ایمنی بدن بودند.

وقتی محققان درمان را به یک جایگاه در تومور انتقال دادند، همچنین سلول‌های ایمنی T را در یک جایگاه متفاوت تحریک به پاسخ دهی می‌کنند و اثر گسترده‌ای را نشان می‌دهند. در آزمایش دیگر، آنها با پخش سلول‌های تومور در بدن با تزریق آنها از طریق بطن چپ قلب، متاستاز سرطان را تقلید کردند.

نتایج نشان داد که درمان SLR در تومورهای جامد می تواند رشد بیشتر سرطان‌ متاستاتیک را مسدود کند. تحقیقات بیشتر نشان داد که SLR14 با داروهای ایمونوتراپی سرطان موجود قابل ترکیب است و می ‌تواند پاسخ ضدتوموری آنها را تقویت کند.

Iwasaki می‌گوید:

این یک اثر درمانی به عنوان یک داروی واحد درمانی است و هنگامی که با درمان‌های ایمنی فعلی ترکیب می شود، اثر هم‌افزایی را می بینیم.

محققان همچنین دریافتند که حافظه سیستم ایمنی توسط درمان القا می‌شود و از حیوانات در برابر عود محافظت می‌کند.

Iwasaki می‌گوید:

ما باید سیستم ایمنی بدن که حافظه طولانی دارد، برای یافتن تومورها و کشتن آنها قبل از سرطانی شدن استفاده کنیم. ما این ایمنی طولانی مدت را پس از تزریق SLR نشان می‌دهیم.

مرحله بعدی تحقیق، آزمایش این درمان به تنهایی و ترکیب با سایر درمان‌ها در آزمایشات انسانی است.

منبع دانشگاه yale
مقاله Experimental Medicine

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.