تست اثر آنتی‌بیوتیک جدید علیه عامل عفونت Gonorrhea

0 19

Gonorrhea یک دشمن زیرک است. اما ممکن است پزشکان به زودی، داروی دیگری برای مبارزه با باکتری مولد این عفونت منتقله از راه جنسی، داشته باشند. این درحالیست که باکتری گنوره تقریبا به هر نوع آنتی‌بیوتیکی مقاوم میشود.

یک آنتی بیوتیک جدید موثر بر باکتری عامل این بیماری، که فعالیت باکتری را متوقف میکند یافت شده.
تنهای یک دوز خوراکی از این دارو به نام Zoliflodacin، نود و شش درصد از افرادی که در اندام های ادراری و تناسلی مبتلا به عفونت های ناشی از گنوره بودند را درمان کرد. در مقایسه با این دارو، ۱۰۰ درصد از افرادی که داروی Cefteriaxone به آنها داده شد، با موفقیت درمان شدند.

در آمریکا، داروی Cefteriaxone، در واقع آنتی بیوتیک موثر علیه این بیماری است.

گنوره ای که توسط باکتری Neisseria gonorrhoeae ایجاد میشود، قادر است از یک شخص آلوده به باکتری Gonorrhea، به شریک جنسی یا از یک مادر آلوده به فرزندش منتقل شود. عواقب این عفونت به ویژه برای خانم ها بسیار شدید است. ایجاد التهاب لگنی و ناباروری در خانم ها و از دست دادن بینایی در نوزادان ازجمله این عواقب اند.

در سراسر جهان، سالانه حدود ۷۸ میلیون مورد ابتلا به عفونت گنوره اتفاق می افتد.

در آمریکا، راه درمانی پزشکان، استفاده از ترکیب ceftriaxone و آنتی بیوتیک دیگری به نام azithromycin است. اما در کشور های دیگر، سویه هایی از Gonorrhea که مقاوم به آنتی بیوتیک ceftriaxone در حال افزایش اند. گنوره غیرقابل درمان، یک موضوع بسیار نگران کننده است.
آنتی بیوتیک جدید، Zoliflodacin درواقع پروتئین های مورد نیاز برای برگرداندن مواد ضروری در همانند سازی باکتری N.gonorrhoeae را مسدود می کند.

در فاز دوم از آزمایش های بالینی، برای تعیین اثر بخشی دارو، ۱۴۱ نفر به سه گروه تقسیم شدند. یک گروه آنتی بیوتیک ceftriaxone دریافت کرد. از دو گروه دیگر دو دوز متفاوت از آنتی بیوتیک جدید zoliflodacin را گرفتند. گروهی دو گرم و گروه دیگر سه گرم از آن.
عفونت ۵۵ نفر از ۵۷ نفر و ۵۴ نفر از ۵۶ نفر درمان شد. هم اکنون یک آزمایش بالینی بین المللی روی این دارو درحال انجام است.

نتایج این تحقیقات و شرح آن در مقاله ای که در New England Journal of Medicine منتشر شده است، آمده.

 

منابع:

http://yon.ir/MRYij

http://yon.ir/MquxG

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.