جراحی‌ کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به سرطان

عمل‌های جراحی کاهش وزن
0 1

خیلی از افرادی که از افزایش بی رویه وزن رنج می برند گاها از رژیم گرفتن خسته شده و تصمیم به انجام عمل‌‌های جراحی کاهش وزن می گیرند. جراحی‌های کاهش وزن می‌تواند باعث افزایش روحیه فرد شده و همچنین موجب افزایش فعالیت‌های بدنی آنها نیز شود. کاهش وزن اثرات مختلف زیادی بر روی بدن می گذارد و به همین می‌تواند باعث تغییرات روحی و جسمی زیادی شود که ما در این خبر به تحلیل آماری یکی از اثرات این کاهش وزن می پردازیم.

آنالیزهای تازه منتشر شده در مجله جراحی بریتانیا نشان می‌دهد که عمل‌های جراحی کاهش وزن امکان احتمال خطر مبتلا شدن به سرطان را کاهش می‌دهد.

داده‌های مورد نیاز برای انجام این مطالعات از مرکز داده‌های رویدادهای بیمارستان‌ها در انگلستان جمع آوری شده‌اند که مربوط به سال‌های 1997 تا 2012 است. برای انجام این مطالعات 8794 نفر که دچار افزایش وزن بودند و تحت عمل‌های جراحی کاهش وزن مانند باپس معده، نوار بندی معدوی یا عمل غلاف معدی انجام داده بودند را با 8794 نفر دیگر که این عمل‌های جراحی را انجام نداده بودند را به دو گروه تقسیم کردند.

افرادی که تحت عمل‌های جراحی کاهش وزن و لاغری قرار داشتند نسبت به افراد گروه دیگر 77 درصد کمتر به سرطان‌های مربوط به هورمون‌ها (سرطان‌های سینه، پروستات و رحم) مبتلا شده بودند.

جراحی بایپس معده دارای بالاترین حد از کاهش خطر ابتلا به سرطان‌های وابسته به هورمون را داشت (84 درصد) ولی به اندازه دو برابر خطر ابتلا به سرطان‌های کولونی و مقعدی را افزایش می‌داد. مطالعات بیشتری برای فهمیدن مکانیسم‌های بیولوژیک پس از عمل‌های جراحی لاغری نیاز است.

در بین تحقیقات صورت گرفته در زمینه کاهش وزن و لاغری، لباس های ضد چاقی و سلولیت ساخته محققان ایرانی از جمله موارد موفق این زمینه هستند. همچنین  ایمپلنت های لاغری، جزو جدید ترین تحقیقات صورت گرفته در این حوزه می‌باشد.

شما می‌توانید مقاله مربوط به تحقیقات فوق را اینجا مشاهده کنید.

منبع:

yon.ir/GH9lr

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.