تولید دستگاه نوار قلب 12 کاناله برای نخستین‌بار در کشور

دستگاه نوار قلب
0 53

پروژه تولید دستگاه نوار قلب 12 کاناله

ازجمله محصولاتی که تقریباً هر مرکز بیمارستانی و درمانی در کشور به آن نیاز دارد، دستگاه نوار قلب پیشرفته و دارای کاربری‌های به‌روز است.

به تغییرات پتانسیل الکتریکی ناشی از تحریک عضله قلب در تعریف پزشکی، نوار قلب و به دستگاه ثبت‌کننده آن الکتروکاردیوگراف می‌گویند.

در کشور ما انواع مختلفی از دستگاه نوار قلب تولید می‌شود که شرکت امواج نگار سپاهان جزو تولیدکنندگان انبوه مدل 6 کاناله این دستگاه محسوب می‌شود.

در جریان واردات، یک سری اختلالاتی پیش آمده و نمونه وارداتی آن دارای قیمت بالایی است در نتیجه باید نمونه پیشرفته آن که نوع 12 کاناله است، به‌صورت کامل در داخل کشور تولید شود.

این دستگاه یک محصول ایرانی است که با حمایت‌های مادی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایش‌های کنترل کیفیت را با موفقیت پشت سرگذاشته‌است.

پرینتی که این دستگاه از وضعیت قلب بیمار می‌گیرد، به پزشک کمک می‌کند به شیوه آسان‌تر و بهتری روند تشخیص و معاینات پزشکی را انجام دهد.

دستگاه نوار قلب در حوزه پزشکی کالای بسیار استراتژیک است که حتماً باید با کیفیت منطبق با استاندارد در داخل کشور تولید شود و از بابت تامین آن نگرانی وجود نداشته‌باشد.

شما همچنین می‌توانید مقاله‌های زیر را نیز مطالعه بفرمایید:

حمیدرضا خردیان، مدیرعامل شرکت امواج نگار سپاهان گفت:

این دستگاه نوار قلب، در ابتدا در اختیار چند مرکز درمانی قرار گرفت که بازخورد ناشی از کادر درمان بسیار امیدبخش بود.

قیمت محصول چینی موجود در بازار حداقل 25 میلیون تومان است و نمونه ایرانی پس از تولید انبوه حداکثر با قیمت 15 میلیون تومان به دست مصرف‌کننده خواهدرسید.

یک نمونه از این محصول به کشور عراق ارسال شده‌است که چند بیمارستان عراقی برای خرید آن به‌شدت ابراز علاقه کردند و دلیل آن هم تفاوت فاحش قیمت و کیفیت مشابه با نمونه‌های غربی است.

منبع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.