سرطان پستان دشمن ایمونوتراپی است

سرطان پستان دشمن ایمونوتراپی است
0 107

نقش ایمونوتراپی در درمان سرطان

سرطان پستان از تشخیص توسط سیستم ایمنی اجتناب می‌کند. پیشرفت‌های اخیر در ایمونوتراپی باعث ایجاد تفاوت در درمان برخی از انواع سرطان و به ویژه سرطان متاستاتیک می‌شود.

سرطان پستان دشمن سرسخت این درمان جدید است. یک تیم از محققان FSU در حال بررسی دلیل این امر هستند.

محققان با تجزیه و تحلیل داده های بیش از 1000 بیمار مبتلا به سرطان پستان متوجه شدند که سرطان پستان نسبت به سایر انواع سرطان که در حال حاضر با ایمونوتراپی درمان می‌شوند، متفاوت است.

دکتر Sang، استاد شیمی و بیوشیمی، گفت:

ما سعی کرده‌ایم که بفهمیم که چرا بیماران مبتلا به سرطان پستان به ایمونوتراپی فعلی پاسخ نمی‌دهند و نمی‌توانند از این پیشرفت درمانی بزرگ بهره مند شوند.

ایمونوتراپی یک دوره زمانی است که در آن داروها از سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان استفاده می‌کنند. هنگامی که سرطان به بدن حمله می‌کند سیستم ایمنی اغلب نمی‌تواند آن را غیر طبیعی تشخیص دهد.

داروهای ایمونوتراپی مکانیسم های سلول سرطانی که به آنها اجازه می‌دهد خود را از سیستم ایمنی پنهان کنند، غیرفعال می‌کنند و پس از آن سیستم ایمنی به سرطان حمله می‌کند.

سرطان پستان از سیستم گریز از ایمنی برای جلوگیری از تشخیص استفاده می‌کند

محققان داروها را به گروه‌های مختلفی تقسیم کردند و هفت دسته از بیماران مبتلا به سرطان را بر اساس مکانیسم گریز از ایمنی شناسایی کرد.سرطان پستان از مکانیسم گریز از ایمنی برای جلوگیری از تشخیص استفاده می‌کند.

سرطان پستان از انواع روش ها حتی ترکیبی از راه های مختلف برای پنهان شدن از سیستم ایمنی استفاده می‌کند. آگاهی بیشتر در مورد تومور های سرطان پستان و چگونگی کار آنها به آنکولوژیست ها ابزار بیشتری برای درمان بیماران ارائه می‌دهد.

این ابزار ها یا با دارو های ایمونوتراپی توسعه یافته است یا ترکیبی از شیمی درمانی و اشعه است. همچنین ممکن است به محققان آزمایشگاه بالینی برای دارو های بالقوه کمک کند.

Burjas Bou Dargham گفت:

درمان سرطان به اندازه ای که باید شخصی نیست. ما سعی کرده‌ایم درک کنیم که برای این تومورها چه اتفاقی افتاده وچگونه کار می‌کنند. به این ترتیب پزشکان می‌توانند بیماران حود را بهتر درمان کنند.

Zhang و همکارانش با تجزیه و تحلیل داده ها از اطلس ژنوم سرطان سلامت ملی برای دیدن الگوهایی که در بیماران مبتلا به سرطان وجود دارد استفاده کردند.

Zhang گفت:

اطلاعات زیادی برای درک مشکلات سرطان در درسترس است. ایمونوتراپی پیشرفت بزرگی است ولی نمی‌دانیم چرا برخی از بیماران به آن پاسخ می‌دهند و برخی پاسخ نمی‌دهند.

این تیم قصد دارد این تحقیق را پیگیری کند و اطلاعاتی درمورد یک زیر مجموعه تهاجمی از سرطان به نام سرطان پستان سه گانه منفی کشف کند.

همراهان گرامی بیولند شما می‌توانید متن مقاله مذکور را از اینجا بخوانید.

منبع:

yon.ir/fmNCF

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.