باسیلوس سرئوس عامل مقاوم مسمویت مواد غذایی

باسیلوس سرئوس و سیستم ایمنی بدن
0 83

باسیلوس سرئوس، باکتری‌ای که در مواد غذایی شما زندگی می‌کند

باکتری باسیلوس سرئوس (Bacillus cereus)، از انواع باسیل های گرم مثبت بوده که به طور گسترده ای در طبیعت، آب، خاک و… یافت می‌شود. این باکتری یکی از شایع ترین علل مسمومیت غذایی است. باکتری توکسین‌هایی را تولید می‌کند که سبب استفراغ و اسهال می‌شوند.
باکتری باسیلوس سرئوس در حقیقت می‌تواند سبزیجات، برنج، ماکارونی، ماهی و انواع گوشت را آلوده کند. البته اگر این مواد غذایی در دمای مناسب نگهداری نشوند، میزان آلودگیشان چند برابر خواهد شد. بنابراین شرایط نگهداری این مواد بر فعالیت باکتری مذکور تاثیر می‌گذارد.

پژوهشگران در حال بررسی کشت باسیلوس سرئوس

کشف یک مکانیسم جدید

اکنون پژوهشگر ارشد، Anukriti Mathur، چگونگی رفتار باسیلوس سرئوس و راهکاری که می‎توان برای مقابله با آن مورد استفاده قرار داد را کشف کرده است.

به گفته ماتور، باکتری با سیستم ایمنی بدن ارتباط برقرار کرده و به چگونگی حفاظت از خود در برابر فعالیت‌های هدفمند سیستم ایمنی که به منظور آسیب رساندن به باکتری صورت می‌دهد، آگاه است. همچنین پژوهشگر ارشد میگوید : باکتری باسیلوس سرئوس دارای توانایی قابل توجهی برای ترشح سموم است.

این سموم، توکسین‌هایی هستند که با به مصرف رسیدن آنها به همراه غذا توسط انسان باعث تهوع و اسهال می‌شوند. ما می‌دانستیم با حمله توکسین به سلول‌ها یک پاسخ ایمنی فعال می‌شود. اما چگونگی این رفتار تاکنون مشخص نبوده است.

همانطور که در مجله خبری Nature microbiology نتیجه این مطالعات منتشر شده، سم به طور مستقیم به یک سلول متصل شده و حفراتی در آن ایجاد می‌کند تا سلول را از بین ببرد.

اکنون که مسیر این اثر گذاری مشخص شده، می‌توان راه مقابله با مسمومیت حاصل از باسیلوس سرئوس را یافت.
درک مکانیسم و عملکرد این باکتری و سپس کشف درمان مسمومیت‌های شدید غذایی، یک موضوع مهم و مورد مطالعه برای دانشمندان می‌باشد.

باسیلوس سرئوس و سیستم ایمنی

منبع:

http://yon.ir/l0Fq7

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.