عمل بینی در پنج دقیقه

عمل بینی در پنج دقیقه
2 36

عمل بینی در ایران

طبق آمار انجمن تحقیقات راینولوژی ایران، سالانه بیش از 80 هزار مورد جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می‌‌گیرد. همانطور که همگی می‌دانیم عمل بینی عوارض جانبی بسیاری دارد و در دسته عمل‌های هزینه بر قرار می‌گیرد، اما محققان با ارائه تکنیکی جدید، تحولی در این زمینه ایجاد کردند.

عمل بینی بدون جراحی به زودی ممکن است یک واقعیت شود، به لطف تکنیک‌هایی که از سوزن‌های کوچک، جریان الکتریکی و قالب‌های چاپ شده با پرینتر سه بعدی استفاده می‌کند تا شکل بافت زنده را تغییر دهند.

این فرآیند وعده می‌دهد که در زمینه جراحی زیبایی انقلابی ایجاد کند که اغلب این عمل‌ها مثل عمل بینی باعث زمان بازیابی طولانی و ایجاد جای زخم می‌شوند.

دکتر مایکل هیل، از کالج Occidental در لس آنجلس، گفت:

ما این تکنیک جدید را به عنوان یک روش کار با هزینه پایین که با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، در نظر گرفتیم. کل فرآیند حدود پنج دقیقه طول می‌کشد.

ساز و کار این فرآیند

غضروف از فیبرهای بسیار سفت و سخت تشکیل شده‌است که به طور سست در ساختاری که شبیه ماکارونی است به هم بافته شده‌است. دانشمندان یافتند که بافتی که حاوی تراکم بیشتری از مولکول‌هایی با بار الکتریکی است، سخت تر از بافتی با چگالی بار الکتریکی پایین‌تر است. عمل بینی

تیم دکتر هیل کشف کرد که انتقال جریان از طریق غضروف سبب می‌شود که بافت منعطف‌تر شود. او گفت: وقتی بافت نرم است، شما می‌توانید آن را به هر شکلی که می‌خواهید تبدیل کنید.

این فرآیند که تغییر شکل الکتروشیمیایی یا EMR نام دارد، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و با قرار دادن چند سوزن کوچک در غضروف برای ایجاد جریان، کار می‌کند.

این تکنیک بر روی یک خرگوش که گوشش به طور معمول به حالت ایستاده و راست بود، آزمایش شد. محققان با استفاده از یک قالب و الکترود میکروسوزن توانستند، گوش را بدون آسیب خم کنند. بعد از قطع شدن جریان، غضروف در شکل جدید خود محکم شد و بعد از آن قالب برداشته‌شد.

بنا به گفته پروفسور هیل، سایر قسمت‌های بدن که می‌توان آن‌ها را هدف قرار داد، شامل گوش‌ها، تاندون‌ها و قرنیه می‌باشد. این به معنای امید بالقوه برای افرادی است که از گرفتگی تاندون یا از دست دادن بینایی رنج می‌برند.

از شما دعوت می‌کنیم بیننده نحوه عمل بینی با استفاده از این فرآیند باشید.

 

دکتر هیل دقیقا نمی‌داند که این فرآیند چگونه کار می‎‌کند اما احتمال می‌دهد به دلایلی از قبیل تغییر در اسیدیته و یا PH بافت‌ها باشد.

دانشمندان هم اکنون تلاش دارند که مجوز استفاده از این تکنیک را به شرکت‌های سازنده ابزار پزشکی بفروشند و یافته‌های خود را در جلسه انجمن شیمی آمریکا در اورلاندو، فلوریدا ارائه کردند.

منبع Inquisitr
2 نظرات
  1. siavash می‌گوید

    salam in amal alan to iran vojod dareh ? aga vojod dareh to kodom ostan va shahr anjam mishe ?mamnon misham javab bedin

    1. میلاد زارع می‌گوید

      سلام، این عمل به این صورت که در خبر ذکر شده در ایران انجام نمیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.