لباس های ضد چاقی، بپوشید و لاغر شوید

لباس های لاغری و ضد چاقی و سلولیت ساخته محققان ایرانی برای تناسب اندام و وزن ایده آل
2 1,096

طراحی و تولید لباس های ضد چاقی

پارچه‌ها و بافت‌های بهداشتی از جمله انواع جدید منسوجات هستند که با دارا بودن مواد فعال روشی جدید برای استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی در دنیای امروز هستند. این تکنولوژی می‌تواند برای ساخت لباس‌هایی با اهداف درمانی یا آرایشی مختلف به کار گرفته شود که از جمله آنها می‌توان به لباس لاغری اشاره کرد. در همین زمینه پژوهشگران ایرانی دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به تولید لباس ضد چاقی و سلولیت فشارنده با اثر میکروماساژ و همچنین با قابلیت شارژ مجدد شدند.

پارچه‌های جدید تولید شده توسط محققان ایرانی اما مانند کرم‌ها و لوسیون‌های آرایشی بهداشتی عمل خواهند کرد. از آن جایی که لباس‌ها در طی شبانه روز همواره با قسمت‌های زیادی از بدن فرد در تماس هستند، می‌توانند شرایط بسیار خوبی برای انتقال راحت و به مرور مواد آرایشی و بهداشتی ایجاد کنند.

همچنین این این پارچه‌ها هر روزه در تماس مستقیم با بدن می‌باشند. از این رو با بارگذاری داروها یا مواد آرایشی بهداشتی همچون مواد ضد چاقی و سلولیت روی این منسوجات، می‌توان از آنها برای انتقال این مواد استفاده کرد. با این کار مواد مذکور در تماس با بدن منتقل شده و به طور مستقیم جذب پوست می‌شوند.

محققان در خارجی نیز موفق به تولید ایمپلنت‌های لاغری شده اند. در همین زمینه بخوانید:

ایمپلنت لاغری یک سانتی متری و کاهش وزن 40 درصدی!

مقایسه روش‌های قدیمی درمان چاقی با روش جدید

دکتر اکبر خدامی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان، بیان می‌کند که تولید لباس لاغری و ضد چاقی و سلولیت در کشور سابقه‌ای نداشته و این گروه تحقیقاتی برای اولین بار موفق به تولید شلوارک ضد چاقی در کشور شده است.

از روش‌های مرسوم مبارزه با چاقی و سلولیت استفاده از ترکیبات حاوی مواد چربی سوز است که در قالب کرم، ژل، لوسیون یا روغن های لاغری استفاده می‌شوند. به کار گیری این روش‌ها برای مبارزه با چاقی نیازمند مداومت است که خود باعث صرف هزینه و وقت قابل توجهی می‌شود. از طرفی این محصولات آرایشی اثرات کوتاه مدتی دارند و زمان کوتاهی پس از استفاده شاهد کاهش اثرات خواهیم بود.

اما البسه و پارچه‌های جدید به عنوان پوست دوم بدن عمل کرده و با رهایش آرام مقادیر اندک دارو علاوه بر افزایش تاثیر دارو و اثر مراقبتی آن بر پوست، با تاثیر بیشتری باعث درمان سلولیت و چاقی می‌شوند.

برتری لباس ضد چاقی ساخت محققان ایرانی نسبت به محصولات مشابه خارجی

محصولات خارجی از تکنولوژی میکروکپسول‌های حاوی مواد شیمیایی بهره می‌برند که خود باعث عوارض جانبی است. از طرفی با عمر محدودی که دارند اثر خود را پس از یک دوره مصرف از دست خواهند داد. این در حالی است که محصول ایرانی پس از آزادسازی کامل دارو، قابلیت شارژ و بارگذاری مجدد ماده را داراست.

لباس لاغری تولید شده این گروه تحقیقاتی مجهز به ساز و کار آزاد سازی مواد به صورت کنترل شده است که مواد چربی سوز بر روی آن بارگذاری می‌شود. مواد فعالی که در لباس بارگذاری شده‌اند، تنها با پوشیدن و اصطکاک با بدن فرد به صورت تدریجی آزاد می‌شود. بدین ترتیب جذب پوست بدن شده و اثرات ضد چاقی و سلولیت خود را حاصل می‌کند.

استفاده از مواد شیمیایی در تولید لباس لاغری ایرانی حذف شده است. الیاف طبیعی مانند پنبه و یا پنبه لاکرا با پوست سازگاری خوبی دارند و از طرفی از خاصیت کشسانی مناسبی نیز برخوردارند.

از این رو در تولید این البسه از الیاف طبیعی بهره گرفته شد. قسمت داخلی لباس نیز با طراحی خاص خود دارای اثر میکروماساژ است و با محکم نگه داشتن اندام، علاوه بر نقش چربی سوزی باعث می‌شود تا فرد ظاهری مناسب و آراسته داشته باشد.

تولید انبوه لباس های لاغری جدید تولید شده توسط محققان ایرانی

شلوارک ضد چاقی فشارنده تولید شده توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان با حرکات بدن فرد هماهنگ شده و با توجه به شرایط بدن، نظیر دما و pH، مواد بارگذاری شده را به تدریج از لباس به پوست منتقل می‌کند.

خدامی همچنین بیان می‌کند:

این لباس های لاغری می توانند به صورت های مختلفی از پوشاک، همچون شلوار، شلوارک، گن شکمی و گن های سرتاسری از نوک پا تا شانه­، از زانو تا زیر سینه و از زانو تا شانه‌ها در 8 اندازه و رنگ متفاوت وارد بازار مصرف شوند.

از شروع این پروژه تا به مرحله تولید 5 سال زمان و انرژی صرف شد شده است. دکتر اکبر خدامی دانشیار دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان و دکتر مجید راستی اردکانی فوق تخصص جراحی پلاستیک به همراه چهار محقق دیگر در ساخت تولید انبوه این البسه مشارکت داشته‌اند.

منبع دانشگاه صنعتی اصفهان
2 نظرات
 1. بافنده می‌گوید

  سلام میخواستم ببینم این محصول کی تولید میشه؟وازکجا میشه تهیش کرد؟

  1. میلاد می‌گوید

   سلام بیولندی عزیز
   اینطور که پیداست این پروژه به مرحله تجاری سازی نرسیده هنوز.
   هر موقع به تولید انبوه رسید و خبرش منتشر شد، در اطلاع قرار میدیم بیولندی هارو.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.