خوردن آجیل با خطر کم‌تر حمله قلبی کشنده و سکته در ارتباط است

آجیل
0 39

آجیل بیشتر، بیماری کم‌تر

براساس تحقیقات ارائه‌شده در کنگره 2019 انجمن اروپایی قلب و عروق، حداقل، خوردن آجیل دو بار در هفته، 17 درصد خطر کم‌تر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی را در پی دارد.

شما همچنین می‌توانید مقالات زیر را در زمینه سلامت و قلب، مطالعه بفرمائید:

دکتر نوشین محمدی‌فرد، از پژوهشکده قلب و عروق اصفهان، گفت:

آجیل منبع خوبی از چربی اشباع‌نشده است و چربی اشباع کمی دارد. آجیل، همچنین حاوی پروتئین، مواد معدنی، ویتامین‌ها، فیبر، فیتواسترول‌ها و پلی‌فنل‌ها است که برای سلامت قلب بسیار مفید هستند.

مطالعات انجام‌شده در اروپا و آمریکا، آجیل را عاملی برای محافظت از قلب و عروق می‌دانند، اما شواهد محدودی از منطقه مدیترانه شرقی وجود دارد.

در این مطالعه ارتباط بین مصرف آجیل و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ در جمعیت ایران بررسی شده‌است.

در مجموع 5432 بزرگسال در سن 35 سال و بدون سابقه بیماری قلبی عروقی به طور تصادفی از مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های اصفهان، اراک و نجف آباد انتخاب شدند.

میزان مصرف آجیل شامل گردو، بادام، پسته ، فندق و تخم‌ها در سال 2001 با استفاده از پرسشنامه معتبر ﺑـﺴﺎﻣﺪ ﺧـﻮراك (food frequency questionnaire) ارزیابی شد.

شرکت‌کنندگان یا اعضای خانواده هر دو سال تا سال 2013 برای وقوع حوادث قلبی عروقی و مرگ، بررسی شدند.

نتایج خاصی که مورد بررسی قرار می‌گرفتند عبارتند از بیماری قلبی کرونری، سکته، تمام بیماری‌های قلبی عروقی، مرگ به هر علتی، و مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی – عروقی.

طی یک پیگیری 12 ساله​​، 751 حادثه قلبی و عروقی (594 بیماری قلبی کرونری و 157 سکته)، 179 مرگ با دلایل قلبی و عروقی و 458 مرگ و میر با تمام دلایل، رخ داد.

خوردن آجیل دو یا چند بار در هفته در مقایسه با مصرف آجیل هر دو هفته یک بار باعث کاهش خطر 17 درصدی مرگ و میر با دلایل قلبی عروقی می‌شود.

در دستورالعمل‌های انجمن اروپایی قلب و عروق، مصرف 30 گرم آجیل بدون نمک در روز به عنوان یکی از ویژگی‌های یک رژیم غذایی سالم ذکر شده‌است، ضمن اینکه خاطرنشان می‌کند که چگالی انرژی آجیل زیاد است.

دکتر محمدی‌فرد گفت:

آجیل تازه خام، بسیار سالم است. آجیل، باید تازه باشد زیرا چربی‌های اشباع‌نشده می‌توانند در آجیل‌های کهنه اکسید می‌شوند و باعث مضرشدن آنها می‌شود.

منبع انجمن اروپایی قلب و عروق
مقاله ESC Congress 2019

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.