مهاجرت به آمریکا چالشی برای سلامتی مهاجران

0 3

مهاجرت به یک کشور جدید نه تنها برای ما، که بیشتر برای باکتری های ما میتواند چالش برانگیز باشد.

مطالعات قانع کننده جدیدی که به تازگی در Cell منتشر شده است از اتفاق ویژه ای در بدن خبر میدهد. مهاجرت از بعضی از کشور ها به کشور های دیگر میتواند بطور عمیقی بر میکروبیوم و باکتری هایی که در سیستم گوارش ما زندگی میکنند تاثیر گذار باشد. این تاثیرات اساسا پیامد های مهمی بر سلامتی انسان خواهند داشت.

طبق شواهدی که تا کنون بدست آمده، افرادی که به آمریکا مهاجرت میکنند بیشتر از افرادی که متولد آمریکا بوده اند مستعد چاقی و بیماری های متابولیکی اعم از دیابت هستند.

 

اما علت چیست!؟

در راستای تلاش برای درک این پدیده موثر در سلامتی انسان، پژوهشگران دانشگاه Minnesota، یک پژوهش بزرگ در ارتباط با افراد چینی و تایلندی که به آمریکا مهاجرت کرده بودند، انجام دادند.

رژیم غذایی، میکروب های روده ای و BMI هر یک از این مهاجران، قبل و بعد از مهاجرتشان به آمریکا ثبت شد.
در نتیجه براساس شواهد بدست آمده مشخص شد مهاجرانی که زمان طولانی تری از اقامتشان در ایالت متحده سپری شده، تنوع باکتریایی کمتری داشته. از دست دادن انواعی از باکتری ها، در واقع شخص را مستعد چاقی و اضافه وزن میکند.

روده انسان در حقیقت خانه ای برای صدها گونه متفاوت از باکتری هاست . به همین دلیل این مکان در بدن به عنوان میکروبیوم روده شناخته شده است. این اجتماع از میکروارگانیسم ها، در مبارزه و جلوگیری از ابتلا به انواعی از بیماری ها به انسان کمک کننده اند.
میکروبیوم روده حتی بر سلامت روان افراد نیز تاثیراتی دارد. میکروبیوم متنوع تر نشانگر یک سیستم گوارشی سالم است.

هر چیزی که این تنوع باکتریایی را در روده کاهش بدهد، مانند آنتی بیوتیک ها، استرس و یا تغییر در رژیم غذایی، میتواند فرد را نسبت به بیماری هایی همچون اضافه وزن و بیماری های روده ای حساس و تحریک پذیر کند.

 

تاثیر مهاجرت بر میکروبیوم روده ای

تاثیر مهاجرت بر میکروبیوم

مهاجرت از جنوب شرقی آسیا به ایالت متحده آمریکا باعث کاهش تنوع باکتری های روده ای میشود.

در این تحقیق، Vangay  و همکارانش در مجموع ۵۱۴ زن سالم که تعدادی متولد کشور تایلند بوده و هم در آنجا زندگی کرده بودند. تعدادی دیگر متولد شده در جنوب شرقی آسیا که بعدا به آمریکا مهاجرت کردند. تعدادی نیز افرادی بودند که خودشان در ایالت متحده آمریکا بدنیا آمده بودند اما والدین آنها در اصل از جنوب شرقی آسیا به آمریکا مهاجرت کرده بودند.

آنها دریافتند که در میکروبیوم روده در بدن مهاجران، خیلی زود پس از ورود به کشور جدید تغییرات شروع میشود و تا دهه ها به طول می انجامد.

اما با گذشت زمان میکروبیوم روده ای مهاجران به نحوی تغییر میکند که بیشتر به میکروبیوم روده ای افراد همان منطقه شبیه است. اکثر شرکت کنندگان در این پروژه که در آمریکا زندگی میکردند، طی مدت زمان این پژوهش به اضافه وزن نیز رسیدند.

ترکیبی از گونه های متنوعی که میکروبیوم روده را تشکیل میدهند، تحت تاثیر رژیم غذایی ما قرار میگیرند. بنابراین مردم در نقاط مختلف باکتری های متفاوتی دارند.

روده افرادی که متعلق به مناطق غربی هستند، معمولا شامل Bacteroide هایی است که در هضم پروتئین و چربی حیوانی خیلی خوب عمل میکنند.
میکروب رایج در روده افرادی که رژیم غذایی سرشار از مواد غذایی گیاهی دارند اغلب از گونه Prevotella هستند که برای هضم فیبر گیاهی موجود در رژیم غذایی این افراد وجود دارد مفیدند.

آزمایش مذکور آشکار کرد که در افرادی که به آمریکا مهاجرت کرده بودند، نژاد هایی از باکتری بخصوص گونه Prevotella بطور کامل از بین رفته و فقط آنزیم هایی که برای هضم فیبر های گیاهی مهم  مورد نیاز است باقی ماندند.

 

مغز، خانه دوم باکتری های روده ای برای خواندن این مطلب اینجا کلیک کنید

 

منبع:

http://yon.ir/kgLJm

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.