میل جنسی پایین در زنان مسن فقط از یائسگی نیست

میل جنسی پایین در زنان مسن
0 61

دلایل مختلف میل جنسی پایین

یک مطالعه کیفی توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ نشان داد که زنان در دهه 60 خود دلایل مختلفی برای عدم وجود میل جنسی گزارش می‌دهند.

این تحقیق مصاحبه‌هایی را با ده‌ها زن در مورد عدم تمایل آنها به رابطه جنسی در چندین موضوع مهم انجام داه‌است؛ از جمله اختلال عملکرد جنسی در شرکایشان.

شما همچنین می‌توانید مقالات زیر را مطالعه بفرمائید:

Holly Thomas، استادیار پزشکی PITTSBURGH، گفت:

اگر یک زن مشکلات جنسی داشته باشد، چه اتفاقی برای شریک زندگی او می‌افتد.

رابطه جنسی در وکیوم رخ نمی‌دهد.

تا 40٪ از زنان بالای 60 سال میل جنسی کمی دارند، و حدود 10٪ از آنها احساس ناراحتی می‌کنند.

روند تحقیقات

برای درک اینکه چه چیزی باعث می‌شود این زنان میل جنسی پایین‌تری از آنچه دوست دارند، داشته باشند، Thomas و تیم او سه گروه 12 نفره از خانم‌ها را مورد بررسی قرار دادند و با 15 زن دیگر خصوصی مصاحبه کرد؛ بسته به این که شرکت‌کننده کدام را ترجیح می‌دهد.

از طریق این گفتگوها، پنج موضوع اصلی پدیدار شد:

  • علائم واژن پس از یائسگی؛
  • اختلال نعوظ در شریک زندگی؛
  • خستگی یا درد بدن؛
  • عوامل استرس‌زا در زندگی؛
  • تصویر بدنی.

Thomas گفت:

شگفت‌آورترین موضوع در اینجا این بود که بسیاری از خانم‌ها اختلال عملکرد جنسی در شوهران خود را به عنوان عامل اصلی عدم تمایل خود به رابطه جنسی تشخیص دادند.

بعضی از خانم‌ها راه‌حلی برای این مشکل پیدا می‌کنند، اما برخی دیگر توسط همسرشان پس زده می‌شوند زیرا شوهر احساس دفاعی به خود می‌گیرد.

به عنوان زن، ما را به مهربانی و سازش تشویق می‌کنند، بنابراین می‌آموزیم که نیازها و خواسته های خود را کاهش دهیم، و اولویت‌های دیگران را ارجح قرار دهیم.

یک افشاگری دیگر این بود که برای برخی از زنان، با وجود بازنشسته شدن از شغل خود و سر و سامان دادن بچه‌های بالغ و رفتن آنها از خانه‌هایشان، آنها باز هم بیش از حد مضطرب بودند تا رابطه جنسی را به عنوان یک اولویت تلقی کنند.

محدودیت‌های مختلفی در این مطالعه وجود دارد که مهم‌ترین آنها نمونه کوچک، یک‌دستی نژادی و کمبود داده‌های کمی است.

Thomas گفت:

با این حال، از آنجا که اغلب تحقیقات در مورد میل جنسی پایین در زنان مسن‌تر بر هورمون‌ها تمرکز کرده‌اند، شنیدن گزارش دقیق از زنان خود ایده‌های جدیدی را ایجاد می‌کند که ممکن است از یک بررسی بزرگ بیرون نیاید.

منبع University of Pittsburgh Medical Center
مقاله Menopause

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.