پیش‌بینی سرطان پروستات با آزمایش ادرار خانگی

0 57

پیش‌بینی سرطان پروستات

براساس تحقیقات جدید دانشگاه شرق انگلیا و بیمارستان دانشگاه نورفک و نوریچ، یک آزمایش در حال توسعه ساده ادرار برای تشخیص سرطان پروستات می‌تواند از نمونه‌های ادرار جمع‌آوری شده در خانه استفاده کند.

دانشمندان می‌توانند با این آزمایش سرطان پروستات تهاجمی را تشخیص دهند و پیش‌بینی کنند که آیا بیماران تا 5 سال زودتر از روش‌های استاندارد بالینی به درمان نیاز دارند یا خیر.

شما همچنین می‌توانید مقالات زیر را در مورد درمان و پیش‌بینی سرطان پروستات مطالعه بفرمائید:

آخرین مطالعه آنها نشان می‌دهد که چگونه آزمایش PUR (خطر ادرار پروستات یا Prostate Urine Risk) بر روی نمونه‌های جمع‌آوری‌شده در خانه انجام می‌شود، بنابراین مردان لازم نیست برای تهیه نمونه ادرار به کلینیک بیایند یا مجبور به معاینه ناراحت‌کننده روده شوند.

این یک گام مهم به جلو است، زیرا اولین دفع ادرار در روز، سطح بیومارکر را از پروستات مشخص می‌کند که بسیار بالاتر و پایدارتر است.

و تیم تحقیقاتی امیدوار است که معرفی کیت At-Home Collection بتواند باعث تشخیص بیماری شود.

یک راه بهتر و ساده‌تر

محقق برجسته دکتر Jeremy Clark اظهار داشت:

سرطان پروستات شایع‌ترین سرطان در مردان در انگلیس است.

این بیماری معمولاً به آرامی پیشرفت می‌کند و اکثر سرطان‌ها در طول زندگی به درمان نیاز ندارند.

با این حال، پزشکان تلاش می‌کنند پیش‌بینی کنند که کدام تومورهای سرطانی تهاجمی خواهند شد، و تصمیم‌گیری در مورد درمان برای بسیاری از مردان دشوار است.

متداول‌ترین آزمایشات مربوط به سرطان پروستات شامل آزمایش خون، یک معاینه فیزیکی که به عنوان معاینه انگشتی روده (DRE)، اسکن MRI یا بیوپسی شناخته می‌شود.

ما آزمایش PUR را تهیه کردیم که بیان ژن را در نمونه‌های ادرار بررسی می‌کند و اطلاعات حیاتی در مورد اینکه آیا سرطان تهاجمی است یا کم خطر را ارائه می‌دهد.

از آنجا که پروستات دائماً در حال ترشح است، جمع‌آوری ادرار از اولین دفع ادرار روزانه مردان به این معنی است که میزان نشانگر زیستی از پروستات بسیار بالاتر و پایدارتر است، بنابراین این یک پیشرفت عالی است.

قادر به فراهم آوردن نمونه ادرار در منزل و سپس ارسال نمونه برای آنالیز می‌تواند واقعاً انقلابی در تشخیص باشد.

این بدان معناست که مردان مجبور به معاینه انگشتی روده نمی‌شوند، بنابراین استرس بسیار کمتری خواهند داشت و در نتیجه آزمایش بیشتری بر روی بیماران انجام می‌شود.

این تیم تحقیقاتی به 14 شرکت‌کننده کیت At-Home Collection و دستورالعمل استفاده از آنها را داد.

آنها سپس نتایج نمونه ادرار خانگی خود را که اولین بار در صبح گرفته شده را با نمونه‌های جمع‌آوری‌شده پس از معاینه انگشتی روده مقایسه کردند.

Jeremy Clark گفت:

ما دریافتیم که نمونه ادرار گرفته‌شده در خانه، نشانگرهای زیستی را برای سرطان پروستات بسیار واضح‌تر از معاینه روده نشان می‌دهد.

و بازخورد شرکت‌کنندگان نشان داد که آزمون در خانه ترجیح داده می‌شود.

از آنجا که آزمایش PUR به طور دقیق سرطان تهاجمی پروستات را پیش‌بینی می‌کند، و پیش بینی می‌کند که آیا بیماران تا 5 سال زودتر از روش‌های بالینی استاندارد نیاز به درمان دارند یا خیر؛ این بدان معنی است که یک آزمایش منفی می‌تواند به مردان این اجازه را بدهد که فقط هر دو یا سه سال، یکبار آزمایش را تکرار کنند و استرس بیمار و مراجعه به بیمارستان را کاهش می‌دهد.

Robert Mills، جراح مشاور ارولوژی در بیمارستان دانشگاه Norfolk و Norwich، اظهار داشت:

این یک پیشرفت بسیار مهیج است زیرا این تست امکان تمایز میان افرادی سرطان پروستات دارند و آنهایی که این سرطان را ندارند می‌دهد، بنابراین از قرار دادن بسیاری از مردان در فرآیند تحقیقات غیرضروری جلوگیری می‌شود.

هنگامی که ما سرطان پروستات را تشخیص می‌دهیم، آزمایش ادرار این امکان را می‌دهد که افرادی که نیاز به درمان دارند را از کسانی که نیازی به درمان ندارند، تمایز بخشیم، که این بسیار ارزشمند است.

این بیماران پس از تشخیص به یک برنامه پایش فعال مراجعه می‌کنند که ممکن است شامل تکرار نمونه‌برداری و اسکن‌های MRI باشد که کاملاً مداخله‌آمیز است.

این آزمایش ادرار این توانایی را دارد که به ما بگوید که آیا ما نیاز به مداخله با این بیماران هست یا خیر.

این تیم تحقیقاتی می‌گوید که یافته‌های آن‌ها همچنین می‌تواند به پیشگامان توسعه تست‌های خانگی برای سرطان مثانه یا کلیه کمک کند.

منبع UNIVERSITY OF EAST ANGLIA
مقاله BioTechniques

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.