فلورسنت شدید استخوان قورباغه برزیلی

فلورسنت قورباغه آبرزیلی
0 2

کشف فلورسنس در قورباغه کوچک برزیلی

قورباغه Brachycephalus ephippium، قورباغه‌های کوچک، درخشان و سمی هستند که می‌توانند در جنگل‌های اطلس برزیل یافت شوند.
به طور غیر منتظره، زمانی که آنها یک لامپ ماورا بنفش (UV) روی قورباغه ها تاباندند، پشت و سرشان به شدت درخشش داشت. الگوی فلورسنت برای چشم انسان فقط زیر یک لامپ UV قابل مشاهده است.

یک تیم بین المللی از محققان به رهبری پروفسور NYU Abu Dhabi، ارتباط صوتی قورباغه‌های کوچک را بررسی کردند. هنگامی که آنها کشف کردند که Brachycephalus ephippium نمی‌تواند تماسهای مربوط به جفتگیری خود را بشنود، آنها سیگنال‌های تصویری دیگری را جستجو کردند که قورباغه‌ها می توانستند به جای ارتباط صوتی استفاده کنند.

ساندرا گوته می‌گوید: در طبیعت، اگر این سیگنال‌هی فلور سنت برای حیوانات دیگر قابل مشاهده بود، آنها می‌توانستند به عنوان سیگنال ارتباطی درون گونه ای مورد استفاده قرار گیرند. همچنین برای نشان دادن اهمیت رنگ آنها و هشداری برای سمی بودن آنها قابل استفاده بودند.

صفحات استخوانی تولید کننده فلورسنت

قورباغه Pumpkin toadlets  که Brachycephalus ephippium  نیز نامیده می‌شود، در فصل جفتگیری، آنها می‌توانند در حال پیاده روی در اطراف جنگل و تولید آوازهای نرمی برای برقرای تماس جست و جوی جفت، دیده شوند.

محققان در یک مقاله جدید در مجله Scientific Reports گزارش دادند که الگوهای فلورسنت توسط صفحات استخوانی درست زیر پوست بسیار نازک ایجاد می‌شود.در واقع کل اسکلت toadlet’s بسیار فلور سنت است. فلور سنت تنها در خارج از بدن روی بافت پوست قابل مشاهده است. بافت پوست روی استخوان، بسیار نازک است (حدود 7 میکرومتر ضخامت دارد).

کمبود سلول‌های تیره رنگدانه پوست که عبور نور را مسدود می‌کند و لایه نازک پوست در قورباغه اجازه می‌دهند که نور ماورا بنفش عبور کند و فلورسنت صفحات استخوانی را تحریک کند.
اگر ناظر لامپ UV داشته باشد، نور فلورسنت از بازتاب از استخوان قورباغه با نشانه‌های سفید مایل به آبی دیده می‌شود. الگوی فلورسنت برای چشم انسان فقط زیر یک لامپ ماورا بنفش یا UV قابل مشاهده است.

در آخر از شما دعوت می‌کنیم ویدیو مربط به این خبر را مشاهده کنید.

 

 

همراهان عزیز بیولند، شما می‌توانید مقاله خبر فوق را از اینجا یخوانید.

منبع:
yon.ir/kvAL9

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.