کیت تشخیص گوشت مصرفی

0 24

ساخت کیت تشخیص گوشت مصرفی در فرآورده های گوشتی

با گسترش تولیدات صنایع غذایی و انواع غذا های فرآوری شده در بازار، دانستن این موضوع که چه نوع گوشتی در این محصولات به کار رفته است، از حمله دغدغه های مهم بسیار مهم مصرف کنندگان و همین طور وزارت بهداشت است.
حال پژوهشگران ایرانی در آزمایشگاه بیوشیمی فیزیک (BCL) مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه تهران توانسته اند کیت تشخیص گوشت مصرفی را طراحی کنند که قادر به شناسایی 10 گونه مختلف جانوری است.

اهمیت ساخت کیت های تشخیص گوشت مصرفی

همان طور که ذکر شد، تشخیص گوشت استفاده شده در صنایع غذایی برای صدور مجوز پخش در بازار از اهمیت ویژه ای برای وزارت بهداشت برخوردار است. از طرف دیگر شرکت های تولید کننده محصولات گوشتی برای عرضه فرآورده های خود و رقابت در بازار های جهانی، نیازمند روش های استاندارد آزمایشگاهی هستند تا از طریق آن بتوانند مجوزهای لازم را حصول کنند.

در عرضه و فروش محصولات گوشتی همواره شاهد تقلب هایی بوده ایم. این موارد چه در گوشت خام و چه در فرآورده های غذایی که در آن ها از گوشت استفاده می شود دیده می شود. حال آن که گوشت مصرفی از جنبه های مختلفی برای مصرف کنندگان آن مهم می باشد که از آن ها می توان به منبع گوشت، قیمت، احکام مذهبی و نظر سیستم های تولیدی و ایمنی اشاره کرد. امروزه اما روش های زیست فناوری مولکولی کار را آسان تر کرده است. در واقع استفاده از روش های شناسایی مولکولی راه حل مشکلات این حوزه است.

 کیت تشخیص گوشت مصرفی با روش ژنتیکی

کیت تشخیص ساخت محققان ایرانی از روش ژنتیکی برای تشخیص و شناسایی نوع گوشت مصرفی بهره می برد. این روش سریع و دقیق است و از طرفی امکان شناسایی گوشت مصرفی در محصولات فرآوری شده همچون همبرگر، سوسیس، کالباس و کباب را نیز دارد.

روش کار

DNA میتوکندری در سلول تعداد کپی های بسیاری دارد. همچنین به ندرت دچار نوترکیبی خواهد شد. بنابراین با توجه به منحصر به فرد بودن، می توان از آن در شناسایی گونه های مختلف استفاده کرد.

در این کیت از روش های مولکولی و واکنش PCR استفاده می شود. به این صورت که ابتدا DNA بافت گوشتی مورد نظر استخراج می شود و سپس به  ویال های داخل کیت منتقل می شود. هر یک از این ویال ها برای شناسایی یک گونه گوشت مورد استفاده قرار می گیرد. سپس واکنش PCR در شرایط مشخص شده انجام می شود که با اتمام واکنش، اندازه قطعه تکثیر یافته در الکتروفورز مشخص می شود. حال فرد می تواند با توجه به دستورالعمل کیت و با استفاده از جدول اندازه قطعات، نوع گونه را مشخص کند.

با استفاده از این کیت  می توان 10 نوع گوشت مختلف از حیوانات را شناسایی کرد. این 10 نوع شامل گوشت گاو، گوسفند، بز، شتر، بوفالو، جوجه ، الاغ، خوک، سگ و گربه می شود.

مزایای کیت تشخیص گوشت ساخت ایران با نمونه های وارداتی

کیت های خارجی وارداتی می توانند فقط 6 گونه گوشت را شناسایی کنند حال آن که کیت تشخیص گوشت ایرانی قادر به تشخیص 10 نوع گوشت مختلف است. همچنین کیت ایرانی تا 80 بار قابل استفاده است. این در حالی است که این عدد در کیت های وارداتی به 45 بار کاهش می یابد.
با توجه به تحریم ها ورود کیت های خارجی به سختی انجام می گیرد اما کیت های ایرانی به راحتی در زمان کم قابل تهیه است. همچنین کیت های خارجی بعضا در تشخیص نمونه های مخلوط و فرآورده های گوشتی که در آن ها از دو یا چند نوع گوشت استفاده شده است محدودیت هایی دارند اما کیت تشخیص گوشت ساخته شده در دانشگاه تهران به راحتی نمونه های مخلوط و مالتی پلکس را بررسی و شناسایی می کند.

منبع:yon.ir/bio46

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.